Доступність посилання

ТОП новини

Міністр Грищенко: демократія в Україні – здорова


Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко запевнив ЄС у гарному розвитку демократії в Україні.

Про про це Грищенко заявив сьогодні журналістам під час брифінгу з верховним представником Євросоюзу з закордонних справ і політики безпеки Катрін Аштон.

«Демократія гарна і здорова в моїй країні», – сказав український міністр.

Він зазначив, що в ході сьогоднішньої зустрічі сторони обговорили підготовку до саміту Україна-ЄС, документи, що будуть підготовлені до нього, а також прогрес, досягнутий в питаннях безвізового діалогу, угоди про асоціацію та угоди про зону вільної торгівлі.

У свою чергу, верховний представник Євросоюзу з закордонних справ і політики безпеки, віце-президент Європейської комісії Катрін Аштон зазначила, що Україна є європейською країною і тому відносини з нею дуже важливі для ЄС.

«Ми хочемо просуватися вперед в питаннях угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі, безвізового діалогу», – сказала вона.

За словами шефа європейської дипломатії, в ході зустрічі було також обговорено нещодавнє рішення Конституційного суду України щодо скасування змін, внесених до Конституції у 2004 році.

При цьому Аштон підкреслила, що конституційна реформа залишається ключовим пріоритетом для України і повинна мати на меті створення остаточної системи стримувань та противаг в українській владі.

Представник Євросоюзу також висловила сподівання на проведення чесних місцевих виборів в Україні 31 жовтня. Крім того, вона зазначила, що в ході зустрічі сторони торкнулися питань співпраці з Росією, ситуації в Білорусі, врегулювання придністровського конфлікту, а також обговорили можливість практичної співпраці ЄС та України в протидії піратству.
XS
SM
MD
LG