Доступність посилання

ТОП новини

Горбачов: партія Путіна – «погана копія КПРС»


Останній партійний і державний керівник СРСР Михайло Горбачов, який свого часу підтримував Володимира Путіна, знову виступив із різкою критикою дій нинішнього прем’єр-міністра Росії.

В інтерв’ю британській телерадіокомпанії «Бі-Бі-Сі», оприлюдненому сьогодні, він висловив занепокоєння розвитком політичної ситуації в Росії.

За його словами, владна партія «Єдина Росія», головою якої є прем’єр-міністр Володимир Путін, «робить усе можливе, щоб відійти від демократії і залишитися при владі», а в російському суспільстві є ще дуже багато людей, «які бояться демократії і мали б за краще тоталітарний режим».

А в іншому інтерв’ю, яке вийшло вчора в американському щоденнику «Нью-Йорк Таймз», Горбачов назвав «Єдину Росію» «поганою копією Комуністичної партії Радянського Союзу», яка в радянські часи була керівною силою за Конституцією й єдиною дозволеною партією.

Її діячі турбуються тільки про те, щоб утримати владу, і не бажають, щоб росіяни брали участь у громадянському житті, сказав він.

За словами Горбачова, Путін вважає, що демократія перешкоджає йому. Колишнього керівника непокоїть, що нинішнє російське керівництво обтяжене ідеєю, що такій некерованій державі, як Росія, необхідний авторитаризм, без якого вони не впораються.

Михайло Горбачов, який мав погані відносини з першим російським президентом Борисом Єльциним, котрий відіграв важливу роль в усуненні Горбачова від влади, підтримав Володимира Путіна, коли той 2000 року став президентом Росії. Але в перебігу другого президентського терміну Путіна і його нинішнього перебування на прем’єрській посаді Горбачов відверто критикує його дії.
XS
SM
MD
LG