Доступність посилання

ТОП новини

МВФ пропонує зміни до проекту Податкового кодексу – Мінфін


Міжнародний валютний фонд пропонує внести до проекту Податкового кодексу низку змін, повідомила заступник міністра фінансів України Тетяна Єфименко.

«Перш за все, МВФ звернув нашу увагу на те, що наша спроба зниження податку на прибуток має відбуватися в дещо іншому режимі», – заявила Єфименко.

Вона нагадала, що в проекті Податкового кодексу передбачено зниження ставки податку на прибуток в 2011 році з 25 до 19%. «Їхні пропозиції (пропозиції МВФ) полягають в тому, щоб зниження ставки податку на прибуток було не більше ніж на два процентних пункти. А в подальшому МВФ пропонує проводити плавне зниження ставки податку щорічно і до 2014 року вийти на ставку 16%. Фонд також пропонує змінити умови податкових канікул. Підприємства, які згідно із проектом ПК мають право на канікули, що передбачає нульову процентну ставку податку на прибуток, упродовж 5 років платитимуть ставку з податку 16%», – сказала заступник міністра.

«На їхню думку, це збереже певний ресурс у бюджеті України і дозволить підтримувати систему державних фінансів у більш стабільному становищі», – повідомила Єфименко.

Експерти МВФ також пропонують збільшити річний обсяг виручки для малих підприємств із запропонованих 300 тисяч гривень до 500 тисяч гривень. Крім того, вони підтримують скорочену систему оподаткування для юридичних осіб з введенням відповідної планки виручки. Також МВФ пропонує розглянути питання підвищення порогу обов’язкової реєстрації платників ПДВ. «Та позиція, що пов’язана з підвищенням порогу обов’язкової реєстрації платників ПДВ з 300 до 500 тисяч гривень, на нашу думку, коштуватиме нашій дохідній частині (бюджету) десь один мільярд гривень, але наші опоненти з МВФ кажуть про те, що саме втрата цього мільярда може компенсуватися тим, що ви не будете так різко знижувати ставку податку на прибуток», – заявила Єфименко.

7 жовтня Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проект Податкового кодексу, внесений Кабінетом Міністрів. Парламент планує розглядати проекти Податкового кодексу і державного бюджету на 2011 рік наступного пленарного тижня – 2-5 листопада.
XS
SM
MD
LG