Доступність посилання

ТОП новини

Журналісти закликають не зволікати з розслідуванням справи Климентьєва


Комітет захисту українських журналістів (КЗУЖ) стурбований замовчуванням і зволіканням у розслідуванні кримінальної справи щодо зникнення головного редактора харківської газети «Новий стиль» Василя Климентьєва.

КЗУЖ також висловлює свій протест проти обшуку у помешканні колеги зниклого журналіста, заступника головного редактора газети «Новий стиль», члена КЗУЖ Петра Матвієнка та вилучення у нього комп'ютерної техніки, фотоапаратів та диктофонів. Своїми діями працівники міліції грубо порушили гарантовані Конституцією та законодавством України права і під виглядом необхідності проведення слідчих дій фактично створюють перепони Петру Матвієнку у журналістській діяльності, чинять на нього тиск, вдаючись до недостойних прийомів. Як результат, мовиться у зверненні, журналіст позбавлений основних засобів праці і самої можливості працювати. Речі й досі йому не повернули. Як зазначає сам Матвієнко, «дії слідчих є помстою мені за те,що я публічно не погоджуюся з позицією слідства, спрямованої на приховування істинних мотивів замовників та винуватців злочину...».

КЗУЖ вимагає, зокрема, від Міністерства внутрішніх справ, Генеральної Прокуратури та СБУ зміцнення кадрового складу оперативно-слідчої групи досвідченими та неупередженими фахівцями з метою об'єктивного розслідування кримінальної справи щодо зниклого журналіста Василя Климентьєва, негайного повернення Петру Матвієнку усіх вилучених особистих речей, гарантування його безпеки.
XS
SM
MD
LG