Доступність посилання

ТОП новини

Сподіваємося на досягнення Україною повного членства в ЄС – британський парламентарій


Лондон – У британському парламенті відбувся семінар під назвою «Україна і майбутнє Європи: що далі?». Його організатором виступив Центр закордонної політики. Британську владу представляв депутат парламенту від правлячої Консервативної партії Джон Віттінґдейл, який недавно очолив міжфракційну парламентську групу зі зв’язків з Україною.

На семінарі «Україна і майбутнє Європи: що далі?» розглядали нинішнє політичне й економічне становище України, перспективи на майбутнє, робилися припущення щодо майбутніх відносин України з Британією, ЄС, Росією та НАТО.

Україну представляв новий посол у Великій Британії, колишній виконувач обов’язків міністра закордонних справ Володимир Хандогій. Із доповіддю виступили також відомий експерт із українських проблем Королівського інституту міжнародних відносин Chatham House Джеймс Шерр, представник Центру закордонної політики Дейвід Кларк. А від британської влади слово мав голова міжфракційної групи зі зв’язків з Україною британського парламенту Джон Віттінґдейл, який дав інтерв’ю Радіо Свобода. Перше питання до нього співпало із назвою семінару:

– Пане Віттінґдейл, отже Україна і майбутнє Європи: що далі?

– Думаю, що ми можемо йти значно далі шляхом зміцнення стосунків між Україною і Європейським Союзом. Це й угода про асоціацію, її втілення і розбудова. Це й подальший розвиток торгівлі. Для України – це також запровадження у себе європейських стандартів. На дальшу перспективу я сподіваюся, що Україна зможе стати повноправним членом Європейського Союзу, хоча це, зрозуміло, трапиться не скоро. Але до того часу можна зробити ще багато для зміцнення зв’язків між Україною та ЄС.

– На семінарі було висловлено занепокоєння щодо нинішнього становища в ділянці демократії, прав людини, зокрема, свободи слова?

– Справді, ці проблеми заторкувалися. Зокрема, на семінарі був представник правозахисної організації «Міжнародна амністія», який наголошував на стурбованості з приводу того, що ситуація в цих ділянках погіршилася... Деяка стурбованість існує. Сподіваймося, що це проблеми, які уряд вирішуватиме.

– Ви сказали, що сподіваєтеся на членство України «в дальшій перспективі». Це – дуже невиразний часовий вимір.

– Думаю, що для досягнення повного членства потрібно багато часу. Але багато залежить від того, що робиться тепер. Саме те, що робиться тепер може наблизити це майбутнє членство. Саме ці конкретні кроки зміцнюють взаємини, що вже існують. Певна річ, що ми тут у Сполученому Королівстві сподіваємося на досягнення Україною повного членства. Але, крім нас, потрібна одностайність у Європейському Союзі. А тому треба бути реальними: це триватиме певний час.

– Які Ваші плани, як нового голови міжфракційної групи зі зв’язків з Україною?

– Мене дуже надихає бажання і зацікавленість обох сторін у зміцненні відносин між британським парламентом і Верховною Радою. Три-чотири тижні тому я був в Україні. Це був дуже добрий візит, у перебігу якого я познайомився з міністром закордонних справ України, міністром енергетики, представниками опозиційних партій. У мене налагодився дуже добрий контакт із моїм колегою в українському парламенті Юрієм Полунеєвим – головою групи українсько-британської дружби в Раді. Ми вже зустрічалися і після того й обговорили низку можливих спільних зустрічей, візитів. Також думаю, що в найближчі кілька тижнів у нас відбудеться наступна зустріч із послом України. Тож ми маємо досить активну програму, і з обох сторін існує велике бажання зблизити наші парламенти.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG