Доступність посилання

ТОП новини

Невдала спроба нового теракту проти США


Тінь бін Ладена чітко проглядається і через спробу останнього теракту

Нью-Йорк – Cлідчі у Лондоні та в Об’єднаних Арабських Еміратах поки що вивчають потужність вибухівки та механізми двох бомб, знайдених на транспортних лайнерах, що тримали курс на Сполучені Штати. Однак уже ясно, що вдалося відвернути подвійну трагедію у повітрі.

Змову пов’язують з «Аль-Каїдою», теорористичною мережею Усами бін Ладена. Вибухівку, як відомо, виявили у чорнильних касетах комп’ютерних принтерів, причому знайшли це завдяки наводці спецслужб Саудівської Аравії.

Пакунки з Ємену адресували двом синагогам у Чікаго. Простежили причетність до цієї змови «Аль-Каїди», міжнародної терористичної мережі.

«Аль-Каїда на Аравійському півострові являє вельми серйозну загрозу. Ця змова, на мою думку, є частиною цієї загрози. Ми повинні знайти осіб, відповідальних за (злочин) і притягти до суду», – заявив Джон Бреннан, радник Білого дому з питань боротьби з тероризмом, сказав у бесіді з оглядачем телемереж ІCBS.

Грегорі Джонсен, експерт Принстонського університету, торкаючись планів терористів, каже, що «їхня довготермінова мета – встановити ісламський халіфат на Аравійському півострові... А тим часом вони здійснюють атаки на Захід і на так званих «прислужників Заходу – уряди Ємену й Саудівської Аравії».

Вимоги ретельної перевірки вантажної авіапошти

Законодавці у Конгресі вимагають перевіряти поспіль усі вантажі, що надходять до Сполучених Штатів повітрям з-за кордону.
Зокрема, конгресмен Ед Маркі, автор законопроекту про обов’язкову перевірку внутрішньої транспортної вантажної авіапошти, закликає також і до ретельної міжнародної перевірки таких відправлень.

Масштаби й дорожнечу такого контролю можна собі уявити, якщо врахувати, що, за статистикою Асоціації вантажних авіаперевезень, щороку повітрям до Америки прибуває понад 3 мільйони тонн вантажів.

Та все ж перевірку, каже Маркі, «треба розширювати. Вона не мусить бути такою ж, як на наших внутрішніх рейсах, але я не думаю, що ми можемо покладатися лише на розвіддані, що їх надає нам Саудівська Аравія чи інші країни».

Оглядачі наголошують, що саме завдяки швидкому реагуванню на саудівські розвіддані вдалося викрити змову й відвернути трагедію.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG