Доступність посилання

ТОП новини

В Іраку зупинили передачі телеканалу, що дав слово нападникам


Військові Іраку перекрили в понеділок енергопостачання багдадської студії супутникового телеканалу «Аль-Багдадія», що попереднього дня передавав в ефір вимоги нападників, які захопили заручників у християнському храмі в столиці Іраку.

Диктор програми новин у прямому ефірі оголосив, що будівлю оточили сили безпеки і вимкнули енергопостачання і власний генератор студії, після чого трансляція припинилася.

Через чверть години передачі каналу продовжилися зі студії в Каїрі в Єгипті, де розташована його штаб-квартира.

Напередодні двох працівників каналу в Іраку ненадовго затримували, звинувативши їх у контакті з нападниками, але потім відпустили.

Міністр оборони Іраку Абделькадер аль-Обейді заявив, що виступає за свободу преси, але трансляція вимог нападників «грає на руку терористам».

У неділю повстанці захопили в Багдаді християнський храм, у якому було близько 120 людей. У перебігу операції звільнення принаймні 52 людини загинули, ще 67 поранені. Чи люди гинули від дій нападників, чи внаслідок самої операції звільнення, не повідомляли. Відповідальність за напад узяло на себе угруповання, пов’язане з терористичною мережею «Аль-Каїда».

Супутниковий телеканал «Аль-Багдадія» є одним із найпопулярніших в Іраку. Він має широку мережу кореспондентів по всій країні. Канал заснувала в Єгипті приватна особа, виходець із Іраку.

Телеканал нерідко звинувачують у націоналістичних поглядах і в пропаганді проти нинішньої іракської влади та проти присутності США в Іраку. Журналіст, який свого часу кидав черевики в тодішнього президента США Джорджа Буша, працював саме на цьому каналі. Після його затримання телеканал вимагав звільнити його, але за дії свого працівника не вибачався.
XS
SM
MD
LG