Доступність посилання

ТОП новини

Єфремов: призначення генпрокурора Рада розглядатиме 16-19 листопада


Лідер фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов прогнозує, що питання про призначення генпрокурора розглядатиметься у парламенті 16-19 листопада.

Депутат нагадав, що 4 листопада офіційно закінчується 5-річний термін перебування Олександра Медведька на посаді генерального прокурора.

За словами Єфремова, після цього Президент має право або подати кандидатуру нині чинного генерального прокурора для обрання його на наступний термін, або подати нову кандидатуру на затвердження парламенту.

На запитання, які обговорюються кандидатури, Єфремов відповів: «Ви знаєте, до моменту подачі це прерогатива за законом Президента України, тому колеги можуть обговорювати все, що завгодно, а кінцеве обговорення проводитимемо тоді, коли буде кандидатура, подана Президентом України».

При цьому Єфремов припустив: якщо Янукович запропонує знову призначити на цю посаду Медведька, то фракції підтримають його кандидатуру.

«Особливих проблем у роботі нинішнього генерального прокурора немає. Якщо Президент визначиться й подасть його кандидатуру, то я думаю, що фракції й депутати можуть підтримати», – сказав Єфремов.

Водночас він зауважив, що якщо буде внесена якась інша кандидатура, то фракціям необхідний буде час для ознайомлення з нею.

Відповідно до Конституції, генеральний прокурор призначається на посаду за згодою парламенту й звільняється Президентом.
XS
SM
MD
LG