Доступність посилання

ТОП новини

У парламенті відмовилися розглядати закон про доступ до інформації


Представники фракції БЮТ вимагали сьогодні розглянути законопроект про доступ до публічної інформації в другому читанні, але до них не прислухалися у Верховній Раді.

Голова комітету парламенту з питань свободи слова та інформації Андрій Шевченко наголосив, що «всі журналісти, всі громадські активісти, вся країна чекають від Верховної Ради дуже простої новини, що ми, нарешті, розглянемо і ухвалимо в цьому залі закон про доступ до публічної інформації».

Він нагадав, що коли парламент ухвалював даний законопроект у першому читанні, то ухвалили рішення, що в другому читанні Верховна Рада розглядатиме його 2 листопада.

За словами Шевченка, стає зрозуміло, що у парламенті не хочуть розглядати даний законопроект, відбувається «затягування часу», і вся відповідальність за це затягування «лежить на найбільшій фракції Верховної Ради – на фракції Партії регіонів».

Як заявив Шевченко, на 19-му році незалежності Україна залишається «закритою державою, в якій чиновник ховається від своїх громадян за грифом «не для друку» або «для службового користування».

Шевченко звернувся до спікера Володимира Литвина, зазначивши: «Це той момент, де весь ваш дипломатичний і політичний хист, де всі повноваження, які відведені регламентом, треба застосувати, щоб законопроект був розглянутий сьогодні».

При цьому він наголосив, що комітет з питань свободи слова та інформації сьогодні розглянув законопроект з усіма поправками, і він готовий для розгляду у сесійній залі.

Литвин у відповідь заявив: «Давайте не будемо переводити це питання у політичну площину». Він наголосив, що не потрібно «розмовляти мовою вимог».

За словами спікера, в нього немає офіційного рішення комітету щодо даного законопроекту. Як заявив Литвин, не потрібно «доводити, як ми любимо представників ЗМІ». При цьому спікер додав, що необхідно розглянути даний законопроект і ухвалити рішення тоді, коли він буде готовий для розгляду в сесійній залі.
XS
SM
MD
LG