Доступність посилання

ТОП новини

На проміжних виборах у США перемагають республіканці


Опозиційна Республіканська партія відновлює контроль за Палатою представників США. Про це свідчать дані екзит-полів, проведених на замовлення провідних американських інформагенцій.

Дотепер контроль над нижньою палатою Конгресу, яка складається з 435 депутатів, мала Демократична партія президента Барака Обами. Республіканцям потрібно було отримати додатково щонайменше 39 місць, щоб мати більшість у 218 голосів у Палаті представників.

Екзит-поли також показали, що республіканці отримають щонайменше п’ять додаткових місць у Сенаті, але демократи збережуть контроль над цією палатою.

Спікером Палати представників замість Ненсі Пелосі може стати республіканець Джон Бонер. Виступаючи перед прихильниками на мітингу після виборів, він закликав президента Обаму «змінити курс».

«Хоча наша нова більшість буде виразником вашої волі, ми повинні пам'ятати, що президент встановлює порядок денний для нашого уряду. Американський народ надіслав однозначне повідомлення сьогодні ввечері, і це повідомлення – зміна курсу. Ми сподіваємося, що президент Обама поважатиме волю народу для змін, яких вимагають люди. І ми готові працювати з ним настільки, наскільки він реалізовуватиме їхні прагнення», – сказав республіканець Джон Бонер.
XS
SM
MD
LG