Доступність посилання

ТОП новини

Україна розраховує на врегулювання питання Косова за посередництва ЄС


Україна виступає за налагодження переговорного процесу щодо врегулювання проблеми навколо визнання незалежності Косова за сприяння Європейського Союзу, заявляє Президент України Віктор Янукович.

«Україна підтримала резолюцію Генеральної асамблеї ООН від 9 вересня 2010 року. Ми виступаємо за налагодження переговорного процесу між Белградом і Приштиною за сприяння Європейського Союзу», – сказав Янукович на зустрічі з прем’єр-міністром Македонії Ніколою Груєвським сьогодні в Києві.

За словами Януковича, Україна схвалює активне залучення ЄС до миротворчих зусиль у Косові і готова розглянути можливість відповідної співпраці.

Водночас український Президент зауважив, що певним обмеженням на цьому шляху є складна фінансова ситуація в Україні, пов’язана зі світовою фінансовою кризою.

«Остаточне рішення проблеми Косова можливе тільки на основі бачення європейського майбутнього, як усього краю, так і регіону загалом», – наголосив Янукович.

За його словами, Україна не визнала незалежності Косова. «Ми переконані, що спосіб вирішення цієї проблеми у жодному разі не можна розглядати як прецедент для вирішення інших етнічних конфліктів», – сказав Президент.

Парламент Косова оголосив незалежність від Сербії 17 лютого 2008 року. Наразі 69 зі 192 країн світу – членів ООН уже визнали Косово за незалежну від Сербії державу; серед них США і 22 з 27 держав Євросоюзу.

Серед найвпливовіших супротивників незалежності Косова – Росія, Китай та Іспанія.

Влітку цього року Міжнародний суд постановив, що одностороннє проголошення незалежності Косова від Сербії не порушило загального міжнародного права.
XS
SM
MD
LG