Доступність посилання

ТОП новини

Масових порушень під час місцевих виборів не було – Пшонка


Інформація, яку мають органи прокуратури, свідчить про відсутність масових порушень під час виборів до місцевих органів влади України, заявив генеральний прокурор Віктор Пшонка перед затвердженням своєї кандидатури в парламенті.

За його словами, в день голосування до органів прокуратури надійшло 125 скарг.

«За результатами перевірок у Закарпатській, Луганській, Львівській, Одеській, Харківській, Черкаській, Чернівецькій областях порушені дев’ять кримінальних справ за фактами підкупу виборців і членів виборчих комісій, підробки виборчих документів, перевищення службових повноважень, ... розкрадання виборчих бюлетенів. Одну кримінальну справу вже направили на розгляд до суду – у Львівській області», – заявив Пшонка.

«У Київській і Закарпатській областях прокурорами винесені приписи окремим керівникам органів місцевого самоврядування з вимогою забезпечити належні матеріально-технічні умови роботи виборчих комісій», – додав Пшонка.

1 листопада Міністерство внутрішніх справ вказало на відсутність серйозних порушень виборчого законодавства й громадського правопорядку в день голосування на виборах депутатів Верховної Ради Криму, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів.

Водночас партії «Батьківщина», «Реформи і порядок», «Народний рух України», «Народна самооборона», «Українська платформа» та Партія захисників Вітчизни заявили, що місцеві вибори, які відбулися в Україні 31 жовтня, «не були демократичними та вільними», «не відповідають загальноприйнятим європейським стандартам», а їхні результати «свідомо та системно спотворені».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG