Доступність посилання

ТОП новини

Євросоюз «пережив» навчальну кібер-атаку, щоб перевірити рівень захисту


Брюссель – Співдружність європейських країн щойно провела перше в історії тестування своєї захищеності від кібернетичних атак. Для цього була змодельована втрата інтернет-зв’язку у межах всього Євросоюзу. Ці кібер-навчання дали можливість перевірити здатність країн виживати та діяти у критичних ситуаціях, коли зловмисники через глобальну мережу намагаються паралізувати життєвоважливу державну інфраструктуру.

Це було перше широкомасштабне імітування кібернетичної атаки на Європейський Союз. Дається взнаки гіркий досвід Естонії, яка у 2007 році пережила тимчасовий параліч найбільших електронних банків, офіційних сайтів та системи, що надає населенню електронні послуги.

Фактично нині представники європейських міністерств та відомств, що відповідальні за безпеку, мали продемонструвати свою здатність знаходити обхідні шляхи та показати вміння швидко відновлювати втрачений або дуже утруднений зв’язок. Причому в умовах, коли комунікації з колегами з інших країн дуже пошкоджені.

«Це дуже важливі навчання, бо вони проілюструють країнам-членам та допоможуть усвідомити, як саме насправді відбуваються такі інциденти, – пояснює представник Європейської комісії Джонатан Тод. – Представники одних країн, таким чином, знатимуть, з ким у інших державах виходити на зв’язок, коли трапляються такі ситуації. Тому все це приносить реальну користь, навіть при тому, що це тільки теоретичне симулювання».

Навчання з кібернетичної оборони охопили всі 27 держав ЄС та ще Ісландію, Норвегію та Швейцарію.

Експерти зауважують, що нинішня навчальна атака – це спроба змоделювати наступ через мережу інтернету на критично важливі об’єкти системи електронного управління Євросоюзом. Скажімо, в Естонії у 2007 році протягом декількох днів невпинно надходила величезна кількість безглуздих запитів, що переповнили і, зрештою, паралізували всю систему.

США тестувалися вже тричі

Тим часом будь-які спроби дізнатися про результати цих тестувань виявилися невдалими.

«Очевидно, ви повинні розуміти, що через особливу специфіку цих навчань більшість деталей мають залишатися конфіденційною інформацією», – зазначає Джонатан Тод.

Якщо у Європейському Союзі такі навчання проводяться вперше, то Сполучені Штати встигли вже тричі протестувати свою кібернетичну оборону.

Під час останніх навчань, що відбулися наприкінці минулого місяця, американці перевірили понад півтори тисячі різноманітних видів кібернетичних загроз. Зокрема, починаючи від масованих розповсюджень спамів та вірусів у державній комп’ютерній системі та завершуючи спробами замінити електронні сертифікати, що використовуються для визначення автентичності державних систем.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG