Доступність посилання

ТОП новини

Генпрокурор підтвердив наміри провести додатковий аналіз крові Ющенка


Генеральний прокурор України Віктор Пшонка підтвердив наміри провести додатковий аналіз крові Віктора Ющенка в рамках розслідування справи про його отруєння.

Про це він заявив у суботу в інтерв'ю телеканалу «Інтер».

«Стосовно отруєння екс-президента Ющенка у слідства виникли серйозні запитання в частині об'єктивності тієї експертизи, тих аналізів, які проводили за кордоном. Необхідно взяти у Віктора Андрійовича знову кров для проведення ретельного аналізу, щоб відповісти на низку запитань», – сказав Віктор Пшонка.

За його словами, Віктор Ющенко тричі запрошували для здачі крові, але він не приходив.

Як повідомляли раніше українські ЗМІ, Генпрокуратура звернулася до Ющенка з проханням про проведення повторної судово-медичної експертизи його крові 30 серпня 2010 року.

У зверненні до Віктора Ющенка, підписаному заступником Генпрокурора Ренатом Кузьміним, зокрема, наголошувалося, що попередні аналізи крові екс-президента могли бути замінені на інші під час їх транспортування до зарубіжних лабораторій.

Крім того, в листі наголошувалося, що проведені раніше експертизи аналізів у трьох країнах відрізнялися один від одного, а біологічні матеріали після експертизи було знищено.

За даними українських ЗМІ, повторне звернення до Ющенка було направлене на початку жовтня 2010 року.

Віктор Ющенко 5 вересня 2004 року, будучи кандидатом на президента, зустрічався з керівництвом Служби безпеки України, після чого відчув нездужання, і 10 вересня його госпіталізували до віденської клініки. Лікарі заявили, що Віктор Ющенка отруїли діоксином, причому отрута потрапила в організм пацієнта приблизно за 5 днів до госпіталізації.

Пізніше було проведено низку експертиз. Повторна експертиза наприкінці травня 2006 року підтвердила факт наявності діоксину в організмі Віктор Ющенка.

У листопаді 2009 року тимчасова слідча комісія Верховної Ради з розслідування обставин отруєння Віктор Ющенка у 2004 році заявила про необхідність проведення нових досліджень аналізів, які підтверджували б версію отруєння, а також про необхідність зміни складу прокурорської слідчої групи.

Керівник слідчо-оперативної групи у справі про отруєння Віктор Ющенка Галини Климович звільнилася 20 квітня 2010 року за власним бажанням у зв'язку з досягненням пенсійного віку. Слідчо-оперативну групу очолив слідчий в особливо важливих справах Генпрокуратури Володимир Проскурник, який раніше входив до складу слідчої групи з розслідування обставин загибелі В'ячеслава Чорновола.
XS
SM
MD
LG