Доступність посилання

ТОП новини

На Прикарпатті встановили пам’ятник євреям, загиблим у роки війни


У селі Маріямпіль Галицького району відкрили пам’ятний знак євреям, які загинули від рук нацистів у роки Другої світової війни. Його автор – скульптор, лауреат Шевченківської премії Василь Вільшук.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, на пам’ятнику, виготовленому з місцевого каменю, трьома мовами – на івриті, українською та англійською написано, що це пам’ять про тих земляків-євреїв, які загинули у 1941-1944 роках.

За словами уродженця села професора Івано-Франківського національного медичного університету Володимира Боцюрка, в роки війни була знищена вся єврейська громада Маріямполя – 300 людей, серед них і вагітні жінки. Частину розстріляли одразу, декого вивезли до Станіславського гетто, не врятувався ніхто.

Пам’ятний знак встановили завдяки громадській організації «Комітет з відродження Маріямполя», яка виграла грант Фонду Ротшильда (Велика Британія). Частину коштів виділив Євроазійський єврейський конгрес.

У вересні пам’ятний знак євреям, які загинули у червні 1941 року, встановили на єврейському цвинтарі ще одного населеного пункту Галицького району – у селищі Більшівці. Цьому сприяв мешканець Ізраїлю Григорій Гершзон, син одного з більшівцівських євреїв, якому вдалося вижити.
XS
SM
MD
LG