Доступність посилання

ТОП новини

У владі США не вірять, що ВООЗ перебільшила небезпеку грипу H1N1


У Державному департаменті США не вважають Всесвітню організацію охорони здоров’я причетною до штучного розпалення ажіотажу навколо свинячого грипу у 2009 році. Про це Радіо Свобода повідомив Ларрі Ґамбінер, заступник радника державного секретаря США з питань науки, космосу та охорони здоров’я.

«Ми аналізуємо минулорічну ситуацією стосовно виробництва вакцини проти свинячого грипу, і взагалі ситуацію навколо Н1N1. Ми не віримо, що складність ситуації з грипом у світі була посилена чи якимось чином перебільшена ВООЗ, ми вважаємо, що вони діяли відповідно до тогочасної інформації, яку мали про грип», – наголосив Ларрі Ґамбінер.

За його словами, світова спільнота була не готова до минулорічної епідемії, тому масштаби паніки і були такими великими. Тож із ситуації 2009 року необхідно робити винести корисні уроки, зазначив Ґамбінер.

ВООЗ критикували за перебільшення небезпеки грипу і навіть звинувачували у штучному стимулюванні попиту на препарати та змові з фармацевтичними компаніями. В організації, у свою чергу, категорично відкинули можливість змови із фармацевтами.

За даними ВООЗ, у 2009 році від нового грипу, що належить до різновиду A(Н1N1), у світі померли близько 18 тисяч людей. Випадки зараження цим грипом, відомим також як «свинячий грип», були підтверджені в більш як 208 країнах.

За даними Міністерства охорони здоров’я України, на даний час в країні показники захворюваності на грип та ГРВІ нижчі від епідемічних порогів.

Водночас, за даними МОЗ, протягом наступних тижнів можливе незначне сезонне коливання показників захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції як в окремих регіонах, так і в цілому по Україні.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG