Доступність посилання

ТОП новини

Генпрокуратура відновила ще одне звинувачення Пукачу


Генеральна прокуратура України відновила звинувачення стосовно екс-керівника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача в частині зловживання службовим становищем. Закриття провадження за обвинуваченням Пукача в цій частині в суді оскаржувала адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко.

Про поновлення провадження оголосили сьогодні під час судового засідання у Печерському районному суді Києва, який мав розглянути вказану скаргу адвоката. Головуюча у судовому засіданні суддя Марія Пелаєва на початку процесу поінформувала, що до суду надійшов відповідний лист від Генпрокуратури.

Як з’ясувалося, Генпрокуратура відновила обвинувачення ще 7 жовтня цього року, втім, як заявила Теличенко, їй про це належним чином не повідомили. У результаті того, що предмет оскарження через такий перебіг подій виявився відсутнім, суд залишив скаргу адвоката без задоволення.

Як пояснила Валентина Теличенко, під зловживанням службовим становищем з боку Пукача слід вважати те, що він давав підлеглим незаконні вказівки на збирання інформації про журналістів і політиків, незаконно і передчасно знищив документи суворої звітності, давав незаконні вказівки вести зовнішнє спостереження.

Колишній керівник Департаменту зовнішнього спостереження МВС Пукач тривалий час перебував у розшуку, й у липні 2009 року його затримали в Житомирській області спільними зусиллями Генпрокуратури та СБУ.

Із 23 липня минулого року за рішенням суду Пукач перебуває під вартою. Генеральна прокуратура України висунула йому обвинувачення в причетності до вбивства журналіста.

Прес-служба Генеральної прокуратури України 14 вересня повідомила, що досудове слідство в кримінальній справі за обвинуваченням Пукача у скоєнні вбивства журналіста Георгія Гонгадзе завершується, замовником вважається екс-глава МВС Юрій Кравченко.

На початку жовтня Верховний Суд України продовжив до 8 грудня арешт Пукача.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG