Доступність посилання

ТОП новини

Президент змусить опозиційних голів міст займатися каналізацією


Віктор Янукович під час робочої поїздки до Івано-Франківської області,
Віктор Янукович під час робочої поїздки до Івано-Франківської області,

Київ – Одинадцятого листопада Президент України здійснив робочу поїздку на Прикарпаття, де у Калуському районі взяв участь у церемонії виведення на проектну потужність нового виробництва хлору і каустичної соди ТОВ «Карпатнафтохім».

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода в Івано-Франківській області, Віктор Янукович прибув на підприємство на гелікоптері. Ніяких пікетів або ж «прохачів» поблизу не було. Адже підприємство розташоване за межами Калуша.

Після урочистотей Президент виступив перед місцевими чиновниками та господарським активом області. Віктор Янукович вимагав активізувати розв’язання екологічних проблем у Калуському районі Івано-Франківської області.

Янукович наголосив, що вкотре відвідав цей регіон з метою вивчення на місці об’єктів, які чинять критично негативний вплив на екологію Калуського району. Зокрема, йдеться про Домбровський кар’єр, де зосереджені небезпечні розсоли, а також про могильник гексахлорбензолу. Як заявив Президент, активізацію розв’язання цих проблем потрібно розпочати невідкладно.

«Ми обговорили сьогодні стан справ. Я подивився з висоти пташиного польоту (Янукович облітав район екологічного лиха на вертольоті), що робиться сьогодні підрядниками на цих об’єктах. Хочу сказати, що Домбровський кар’єр перебуває в дуже поганому стані. І підрядник не виконує свої зобов’язання», – наголосив Янукович.

За його словами, 25 мільйонів гривень виділених коштів на ліквідацію зазначених екологічних проблем, не освоюються належним чином.

«Якщо такими темпами він буде працювати, як він зараз працює, безумовно, нас це не буде влаштовувати. Тому я сьогодні буду ставити завдання щодо серйозної розмови з цим підрядником, і якщо я не почую зобов’язань і не побачу їх письмово з відповідними санкціями, ми будемо міняти тут підрядника і прагнути до того, щоб виконувати ці зобов’язання», – заявив глава держави.

Президент позитивно оцінив рішення уряду про виділення 398 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків екологічного лиха.

Янукович також запевнив, що відповідна урядова програма щодо подолання наслідків екологічного лиха у Калуському районі Івано-Франківської області буде виконана.

У місті Калуші через відходи місцевого хімічного підприємства «Оріана» лишається висока загроза техногенної катастрофи. За даними експертів Євросоюзу та Організації об’єднаних націй, ситуація у місті критична.

«Демократія – це не знущання над собою», – Янукович

Під час перебування у Калуші Віктор Янукович заявив, що представники опозиції, яких обрали керівниками органів місцевої влади на виборах 31 жовтня, не повинні бути в опозиції «ні до влади, ні до свого народу».

«Демократія – це не знущання над собою. Це такий конструктивний підхід до життя. Маєш конкурентоспроможну програму – будь ласка, реалізуй її, ми можемо створити умови», – сказав глава держави на нараді з адміністративно-господарським активом Івано-Франківської області.

«Але коли вважають, що, наприклад, в одному регіоні обрали від однієї партії п’ятьох голів міст, а партія в опозиції – що, ці п’ять голів будуть в опозиції? Я собі цього не уявляю... Я йому голову відкручу, якщо він не займатиметься каналізацією, не займатиметься водою, газом», – додав Янукович.

При цьому Президент наголосив, що центральна влада буде партнером місцевої влади в питаннях вирішення соціально-економічних проблем, і назвав безперспективною позицію тих політиків, які «мутять воду».

«Перспектива у них буде – куточок... Ми їх багато бачили за роки незалежності, цих політиків. Вони відходять усі, і в них таке місце, як то кажуть, – маргінали», – переконаний Янукович.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG