Доступність посилання

ТОП новини

Україна готує пропозиції щодо європейської безпеки – дипломат


До кінця цього року Україна підготує пропозиції щодо нової системи колективної європейської безпеки, повідомив у четвер заступник міністра закордонних справ Олександр Горін на відкритті Четвертого безпекового форуму у Києві.

«Україна, розташована у центрі Європи, здатна стати серйозним гравцем у сучасній системі, яка є багатовекторною. Тобто, окрім проблем міжнародного тероризму та злочинності, нині не менш важливі питання кліматичних змін, зменшення кількості природних ресурсів тощо», – заявив він.

Україна має своє бачення цих проблем і готова запропонувати доробки, наприклад, у царині енергетичної та продовольчої безпеки, відзначив Горін.

За його словами, нині світ «двох політичних, ідеологічних полюсів США – СРСР» перетворився на багатополярний світ, в якому система колективної безпеки виходить далеко за межі оборонних, військових доктрин. Адже демографічний «стрибок» ставить людство перед не менш важливими проблемами, вважає український дипломат.

Учасники Четвертого київського безпекового форуму, ініційованого міжнародним фондом «Відкрий Україну» за підтримки Фонду Віктора Пінчука, Європейської комісії, Центру інформації та документації НАТО, уряду України, обговорюють питання ймовірної кризи ресурсів (продовольчих, енергетичних, питної води). Серед учасників Форуму, який працює 11–12 листопада, є відомі політики, державні діячі, науковці з України, держав ЄС, Росії, США.
XS
SM
MD
LG