Доступність посилання

ТОП новини

На виборах в Україні був «ряд недоліків» – спостерігачі від Європарламенту


Спостерігачі від Європарламенту, депутати Павло Коваль (група Європейських консерваторів і демократів, Польща) і Ян Козловські (група Народних партій, Польща) відзначили ряд недоліків на місцевих виборах в Україні. Про це йдеться у доповіді, підготовленій за результатами спостереження за виборами.

Депутати, зокрема, відзначили, що одним із недоліків стало пізнє ухвалення нового закону про вибори, який набув чинності тільки 31 липня, залишивши мало часу для підготовки до виборів. «Оскільки закон був схвалений пізно і потребував додаткових змін, час на достатню підготовку до виборів було значно скорочено, що мало прямий вплив на якість проведення виборів», – вказано у доповіді.

Ще однією проблемою депутати назвали позбавлення права блоків партій висувати кандидатів на місцевих виборах, що призвело до необхідності реєструватися від імені окремих партій, які входять у блоки. На думку депутатів Європарламенту, ця проблема торкнулася, перш за все, Блоку Юлії Тимошенко і Блоку Литвина.

У доповіді наголошується, що запропонований законом про вибори розподіл номерів партіям у списках для голосування відповідно до черговості подачі документів фактично призвів до того, що правляча Партія регіонів одержала перші номери у списках у 85% виборчих округів.

Депутати Європарламенту звернули також увагу і на реєстрацію партій-клонів «Батьківщини» у Львівській і Київській областях, коли окружні виборчі комісії зареєстрували списки, що складаються з людей, які не є членами цієї партії.

Депутати Європарламенту відзначили також ряд інших порушень з посиланням на повідомлення ЗМІ, уточнивши, що перевірити ці повідомлення в ході спостереження не є можливим через нестачу інструментів.

Місцеві вибори в Україні відбулися 31 жовтня. Європарламент ухвалив рішення направити спостерігачів на вибори 19 жовтня.
XS
SM
MD
LG