Доступність посилання

ТОП новини

Із дулею під куполом парламент працював над Податковим кодексом


Київ – У Верховній Раді до вечора в вівторок тривав розгляд проекту Податкового кодексу України. Представники фракцій більшості провалили більшість поправок від опозиції. У той час, як під стінами парламенту у вівторок було велелюдно, проект Податкового кодексу розглядали в напівпорожній сесійній залі.

Сергій Терьохін
Невдовзі після початку засідання Верховної Ради колишній голова комітету з питань податкової та митної політики депутат-б'ютівець Сергій Терьохін відкликав свої поправки, оскільки представники більшості їх не підтримували.

«Філософія кодексу цього: чим багатша людина, тим менше вона платитиме податків, – закинув Терьохін чинному главі комітету депутатові-регіоналу Віталієві Хомутиннику. – І по всьому кодексу йде ця мораль!»

«Навпаки, – заперечив Хомутинник. – У кодексі прописана малопрогресивна шкала. Хто заробляє більше, той сплачує більший прибутковий податок. Те саме стосується оподаткування нерухомості».

Чечетов хвалиться спритністю рук

Михайло Чечетов
Деякі поправки отримували необхідну кількість голосів, хоча сесійна зала була напівпорожньою. Утім, координатор фракції Партії регіонів Михайло Чечетов не побачив у цьому проблеми і порадив дивитися не на сесійну залу, а на табло для голосування, де під час потрібного голосування є 250-270 голосів.

«Коли справа в наших руках, дівчатка та хлопчики, можете бути спокійними», – запевнив він журналістів.

Депутати від більшості відмовилися вивести трансляцію сесії на вулицю, де зібралися учасники акції протесту. Тоді депутати-б'ютівці запустили під купол сесійної зали повітряні кульки із прив’язаною до них дулею, що неабияк розлютило спікера Володимира Литвина. Він провів голосування, щоб із зарплати депутатів, причетних до цього, вирахували в десятикратному розмірі гроші за зняття кульок з-під куполу.

Влада і протестувальники: подальшому діалогу завадив апетит

Під час перерви голова Комітету з питань податкової та митної політики Віталій Хомутинник пожалкував, що депутати, які внесли правки, не були такими активними під час роботи над проектом закону. Відповідаючи на запитання, чому він не вийшов до учасників акції протесту, Хомутинник сказав, що йому треба встигнути (за двогодинну перерву!) перекусити.

«Я, до речі, зробив величезну роботу разом із комітетом задля того, щоб врахувати позицію тих людей, які стоять сьогодні на вулиці, – зазначив також голова Комітету з питань податкової та митної політики. – Можете запитати в організаторів акцій, яка була проведена робота і чи враховані були їхні позиції. Питання, які лишилися за лапками, це вже питання не до комітету, а до парламенту».

Чи не найбільше суперечок під час розгляду виникало довкола тих статей, у яких ідеться про збільшення повноважень податкових органів.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG