Доступність посилання

ТОП новини

«Донецька» команда Джарти залишається керувати Кримом


Депутати кримського парламенту обирають спікера

Сімферополь – У вівторок в Сімферополі пройшло одразу дві сесії новообраної Верховної Ради Автономної Республіки Крим. На черговому засіданні зранку депутати обрали спікера і прем’єра, а також членів президії кримського парламенту, а на позачерговому, вже по обіді, – сформували новий склад уряду автономії. «Донецька» команда Василя Джарти залишається керувати Кримом.

Головний підсумок обох сесій – «донецьких» в кримському керівництві стало більше. Ця класифікація є досить умовною, бо мова йде про тих, кого із собою привів Василь Джарти, а не всі вони родом із Донбасу.

У парламенті автономії вихідці з інших регіонів України очолили дві комісії, в тому числі – дуже важливу бюджетно-фінансову. А от в уряді Криму їх значно більше. Серед віце-прем’єрів посади зберегли «старі» члени «команди Джарти» Павло Бурлаков, Георгій Псарьов і Катерина Юрченко. До них додався донецький мільйонер, співвласник комбінату «АВК» Валерій Кравець.

Донеччанка Олена Нетецька залишилася міністром Ради міністрів Криму, полтавчанин Микола Порицький став міністром житлово-комунального господарства, одесит Микола Скорик – міністром фінансів, а донеччанка Олена Семичастна – міністром праці і соцполітики. Всі вони – члени Партії регіонів і приїхали на півострів на запрошення Василя Джарти.

Володимира Константинов
Всі інші нові урядовці – теж висуванці Партії регіонів. Виключення – лише рухівець Азіз Абдулаєв, який став віце-прем’єром, і представниця «Руської єдності» Лариса Чулкова, яка очолила Рескомрелігії автономії.

Спікером 92 голосами зі 100 депутати обрали «регіонала» Володимира Константинова, який заявив, що своєю головною метою бачить досягнення єдності всередині парламенту і продовження конструктивного діалогу з офіційним Києвом. Він заявив, що слова на гербі автономії «Процвітання в єдності» мають стати для депутатів «не тільки красивим девізом, а й своєрідним принципом кодексу честі». За його словами, автономія була і буде частиною громадянського і політичного процесу в Україні. «Зараз політика центру щодо регіонів стає гнучкою, розумною і розрахованою на тривалу перспективу», – зазначив спікер.

Чубаров: Представництво татар – недостатнє

Рефат Чубаров
Лідер фракції «Курултай-Рух» Рефат Чубаров в інтерв’ю Радіо Свобода сказав, що представництво кримських татар в уряді і керівництві парламенту автономії – недостатнє. З висуванців Меджлісу лише Азіз Абдулаєв залишився віце-прем’єром, а Едем Дудаков – головою Республіканського комітету у справах національностей і депортованих.

Очікувалося, що «Рескомінформ» Криму очолить Шевкет Меметов, однак, цю посаду віддали одній із груп «регіоналів». Рефат Чубаров каже, що, якби уряд формувався за принципом професіоналізму, то кримських татар у ньому було б значно більше.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG