Доступність посилання

ТОП новини

В Україні збиратимуть кошти на фільм про війну Росії проти УНР


В Україні незабаром розпочнеться всенародний збір коштів для зйомок фільму за романом письменника Василя Шкляра «Чорний ворон». Роман розповідає про війну 20-х років ХХ століття, яку більшовицька Росія розв’язала проти Української Народної Республіки.

Про це на прес-конференції у Києві повідомили ініціатори проекту, серед яких – виконавчий директор Ліги українських меценатів Михайло Слабошпицький, народні депутати Микола Кульчинський та Олесь Доній, голова національної спілки кінематографістів Сергій Тримбач, письменник Валерій Нечипоренко та безпосередньо письменник Василь Шкляр.

За попередніми оцінками, фільм коштуватиме 20 мільйонів гривень. За словами організаторів, щоб залучити цю суму, використовуватимуть два способи: всенародний збір коштів та оголошення конкурсу на залучення інвесторів.

Виконавчий директор Ліги українських меценатів Михайло Слабошпицький розповів, що до збору 20 мільйонів гривень планують також залучити представників української діаспори. «Я знаю, що кіно – це дуже дорога іграшка, і знаю, який бюджет виділяється в державі на цю сферу. Має бути національний інвестор – українська громадськість. Чекати чогось невідомо звідки немає сенсу. А в тому, що це реальний проект, я абсолютно переконаний», – зазначив він.

Ініціатори проекту наголосили на тому, що «не збираються просити гроші у держави».

Роман Василя Шкляра «Чорний ворон» був востаннє виданий у листопаді минулого року.
XS
SM
MD
LG