Доступність посилання

ТОП новини

Ірландія розпочинає переговори про отримання фінансової допомоги


Ірландія розпочинає переговори з міжнародними організаціями про можливість отримання фінансової допомоги для відновлення від банківської кризи. Місія Євросоюзу, Європейського центробанку і Міжнародного валютного фонду прибула до Дубліна для того, щоб оцінити фінансову ситуацію і запропонувати варіанти порятунку економіки.

Голова центробанку Ірландії Патрік Гоноген заявив напередодні, що його країна потребуватиме «десятків мільярдів» євро, та інші представники ірландської влади твердять, що ще не отримували пропозицій щодо відкриття такої кредитної лінії. Вони також наголошують, що одна з найнижчих у Євросоюзі податкових ставок для ведення бізнесу в розмірі 12,5 відсотка не може бути предметом переговорів, оскільки це є визначальним орієнтиром для іноземних інвестицій.

Цього року бюджетний дефіцит Ірландії зріс до 32 відсотків валового внутрішнього продукту, що вдесятеро вище, ніж дозволяють правила Євросоюзу. Це викликало побоювання, що фінансові потрясіння можуть поширитися на інші країни єврозони, такі як Португалія та Іспанія. Шість місяців тому Греція для порятунку своєї економіки погодилася на отримання міжнародної допомоги обсягом 110 мільярдів євро.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG