Доступність посилання

ТОП новини

ЄС запропонує План дiй для України щодо безвiзового режиму – Баррозу


Президент Європейської комiсiї Жозе Мануель Баррозу пiдтвердив намiр ЄС затвердити на самiтi 22 листопада План дiй для України щодо встановлення безвiзового режиму.

«Україна є ключовим партнером для ЄС i важливим регiональним гравцем. Амбiцiйний порядок денний цього самiту вiдображає динамiзм наших вiдносин. Я радий, що ми можемо анонсувати План дiй щодо встановлення безвiзового режиму для України, i що буде пiдписано протокол, який дає Українi доступ до програм ЄС», – зазначив Баррозу, анонсуючи майбутнiй самiт Україна-ЄС. Про це йдеться в коментарi європейської сторони до самiту, поширеному напередоднi подiї.

За словами президента Єврокомiсiї, це – «два конкретнi приклади продовження зближення ЄС з Україною».

У поясненнях Європейської комiсiї до самiту наголошується, що пiд час заходу «лiдери обговорюватимуть наступнi кроки щодо вiзового дiалогу, маючи на метi встановити безвiзовий режим для короткострокового перебування в довгостроковiй перспективi».

Баррозу зазначив, що пiд час майбутнього самiту сторони мають намiр проаналiзувати прогрес у переговорах Україна-ЄС щодо угоди про Асоцiацiю, якi «ми завершимо якомога швидше».

«Ми наголосимо на необхiдностi поглибити процес реформ, зокрема, у сферi верховенства права, бiзнесу та iнвестицiйного клiмату», – зазначив вiн.

У повiдомленнi Єврокомiсiї зазначається, що пiд час самiту лiдери ЄС закликатимуть Україну надати нового стимулу реформаторським зусиллям, зокрема щодо консолiдацiї прав людини, демократичних принципiв i верховенства права. Вони закличуть Україну до подальшого прогресу у сферi полiпшення бiзнес- та iнвестицiйного клiмату, зокрема, у сферi боротьби з корупцiєю. Вони також вiтатимуть реформи в макроекономiчнiй сферi, висловлять очiкування щодо вступу України до Енергетичного спiвтовариства, зроблять огляд прогресу щодо iмплементацiї Меморандуму про взаєморозумiння в енергетичнiй спiвпрацi, так само як i процесу модернiзацiї української газотранспортної системи.

Крiм того, самiт надасть сторонам можливiсть обговорити вiдносини Україна-ЄС, включаючи прогрес у переговорах щодо Угоди про асоцiацiю.
XS
SM
MD
LG