Доступність посилання

ТОП новини

Ірландія вже готує запит про допомогу – повідомлення


Уряд Ірландії, за повідомленнями, вже підготував у неділю запит про пакет фінансової допомоги на багато мільярдів євро напередодні переговорів про кризу в зоні спільної валюти євро міністрів фінансів провідних країн світу.

Також повідомляють, що міністри фінансів країн Європейського Союзу і промислово розвинених країн Групи семи готують на вечір неділі телеконференцію, щоб обговорити запит Ірландії.

Раніше в неділю міністр фінансів Ірландії Браян Леніган заявив, що Дублін має звернутися з проханням про допомогу для ураженої кризою ірландської економіки до міжнародних донорів.

За його словами, він рекомендує урядові звернутися з проханням про програму позик і почати офіційні переговори про це.

Ця заява пролунала після тижнів спекуляцій навколо того, чи необхідна Ірландії міжнародна допомога, щоб сплатити за всіма її боргами. При цьому зростав тиск на Дублін серед інших країн зони спільної грошової одиниці євро, які побоюються, що ірландська криза підірве позиції цієї валюти.

Представники Міжнародного валютного фонду і Європейської комісії прибули до Дубліна ще в четвер, щоб обговорити угоду про порятунок ірландських банків, які в часи світової фінансової кризи отримували значну державну допомогу. Відтак занепокоєння через величезні борги цих банків значно підвищили вартість запозичень для ірландського уряду.

Уряд Ірландії має подати чотирирічний план заощаджень і скорочення витрат, а також програму порятунку приватних банків шляхом фінансової реструктуризації.
XS
SM
MD
LG