Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр Ірландії обіцяє розпустити парламент тільки в січні


Прем’єр-міністр Ірландії Браян Ковен заявив у понеділок увечері, що не збирається нині йти в відставку, але розпустить парламент після того, як той ухвалить важливий для країни бюджет із заходами заощадження й скорочення видатків, і коли Ірландія остаточно домовиться про пакет міжнародної фінансової допомоги.

За його словами, він сподівається домогтися підтримки бюджету в парламенті 7 грудня.

Він також додав, що хотів би лишатися на посаді, доки не буде укладено конкретну угоду про отримання фінансової допомоги від Європейського Союзу і Міжнародного валютного фонду. Сума такої допомоги може сягнути майже 100 мільярдів євро.

І тільки після цього, сказав Ковен, він розпустить парламент і призначить нові вибори.

Прем’єр виступив із такою заявою через кілька годин після того, як одна з партій його уряду, Партія зелених, оголосила, що виходить із цього уряду через те, що він звернувся по міжнародну фінансову допомогу.

Повідомлення про те, що ця допомога вже принципово схвалена, яке надійшло пізно ввечері в неділю, спершу радо сприйнялося на світових ринках, і курс євро зріс. Але протягом понеділка оптимізм щодо цього зменшився, і курс євро щодо долара США знову впав.
XS
SM
MD
LG