Доступність посилання

ТОП новини

Катеринчук подав у суд на ЦВК


Лідер Європейської партії України, народний депутат України Микола Катеринчук подав до Окружного адміністративного суду Києва позов про визнання протиправною бездіяльність Центральної виборчої комісії щодо оголошення парламентських виборів у березні 2011 року.

Як повідомили у прес-службі партії, Катеринчук у своїй позовній заяві просить суд зобов’язати ЦВК оголосити про початок виборчої кампанії.

За словами депутата, ЦВК, не оголосивши про початок виборчої кампанії 21 листопада, вчинила протиправну бездіяльність.

«Відповідно до припису частин 2 статті 16 Закону України «Про вибори народних депутатів України», виборчий процес чергових виборів депутатів розпочинається за сто двадцять днів до дня виборів. Ця ж норма також передбачає, що Центральна виборча комісія оголошує про початок виборчого процесу не пізніше ніж за сто двадцять п’ять днів до дня виборів», – наголошує депутат.

Таким чином, за словами Катеринчука, останнім днем оголошення про початок виборчого процесу чергових виборів народних депутатів України 27 березня 2011 року було 21 листопада. «Проте, на момент звернення Катеринчука з цією позовною заявою до адміністративного суду Центральна виборча комісія, всупереч вимогам Конституції та Закону «Про вибори народних депутатів України», не оголосила про початок виборчого процесу», – йдеться у заяві.

Центральна виборча комісія 22 листопада не змогла ухвалити постанову про встановлення дати парламентських виборів 27 березня 2011 року та про початок виборчої кампанії з 27 листопада цього року. З 11 членів ЦВК за ухвалення такої постанови проголосували четверо, а семеро утрималися.
XS
SM
MD
LG