Доступність посилання

ТОП новини

Гідрометцентр: зима буде переважно теплою з нетривалими похолоданнями


Гідрометеорологічний центр очікує нинішньої зими переважно підвищену температуру повітря з різкими нетривалими похолоданнями, з дощами й снігом. Про це заявив керівник Гідрометцентру Микола Кульбіда.

За його словами, зима на території України вже починається з надзвичайно мінливих атмосферних явищ. «Варто очікувати дуже мінливої зими з переважно підвищеним температурним режимом порівняно з нормою. Але абсолютно не варто виключати досить різкі похолодання. Нехай вони й будуть нетривалого характеру, але однаково можуть бути відчутні», – сказав Кульбіда.

При цьому, як заявив керівник Гідрометцентру, такий прогноз зроблений на підставі тенденцій, які спостерігаються протягом останнього десятиліття, однак наголосив він, досить точних прогнозів щодо зміни стану атмосфери не існує.

«При такому характері зими, звичайно, потрібно бути готовим до будь-яких її проявів – і до дощової погоди взимку, і до випадання снігу, і до сильних морозів, так що потрібно мати одяг на будь-який випадок», – попередив керівник Гідрометцентру.

За словами Кульбіди, погода, яка спостерігається вже протягом декількох років, є наслідком кліматичних змін, що відбуваються в цілому на Землі.

Він заявив, що настільки різкі зміни атмосферних процесів, а також збільшення кількості небезпечних природних явищ спостерігаються через розбалансованість кліматичної системи.
XS
SM
MD
LG