Доступність посилання

ТОП новини

Компанія Фірташа виграла головний суд у «Нафтогазу України»


Дмитро Фірташ

Київ – Верховний Суд України у середу, 24 листопада, відхилив касацію НАК «Нафтогаз Україна» і підтвердив рішення судів нижчих інстанцій у справі виконання вердикту Стокгольмського арбітражу про необхідність повернення «Нафтогазом» природного газу компанії RosUkrEnergo (RUE). Про це повідомила прес-секретар Верховного Суду Людмила Момот.

Справу у закритому режимі розглядала колегія суддів під головуванням Василя Гуменюка.

У прес-службі НАК сказали, що не коментують хід цього судового спору.

8 червня цього року Арбітражний інститут Стокгольмської торгової палати зобов'язав НАК «Нафтогаз України» повернути компанії RosUkrEnergo (Швейцарія) 11 мільярд кубічних метрів газу і надати додатковий обсяг газу у розмірі 1,1 мільярда кубічних метрів як недотримку за порушення умов контракту.

Крім того, суд зобов'язав «Нафтогаз» заплатити RosUkrEnergo 197 мільйонів доларів за порушення контракту.

На початку червня СБУ порушила справу за фактом завдання шкоди державі Україна у зв'язку з рішенням Стокгольмського арбітражу.

У цій справі звинувачення були пред'явлені колишньому першому заступнику голови НАК «Нафтогаз України» Ігорю Діденку, екс-керівнику Державної митної служби Анатолію Макаренку і колишньому заступнику начальника Енергетичної регіональної митниці Тарасу Шепітьку.

Для виконання рішення Стокгольмського арбітражу в Україні RosUkrEnergo подала позов до українських судів.

23 вересня «Нафтогаз» подав касацію у Верховний Суд на рішення Шевченківського районного суду Києва від 13 серпня, що підтверджує вердикт Стокгольмського арбітражу.

Перше засідання ВСУ з розгляду касаційної скарги, яке було призначене на 10 листопада, не відбулося. Тоді на засідання не з`явилися представники жодної зі сторін. Колегія суддів дійшла висновку, що без отримання певних пояснень від учасників і відповідей на запитання, які виникли у суду в перебігу підготовки до розгляду справи, розглянути його у відповідності з законом неможливо.

Компанію RosUkrEnergo створили влітку 2004 року «Газпром» і Centragas Holding AG на паритетних засадах. Centragas Holding AG належить українським бізнесменам Дмитру Фірташу (90%) та Івану Фурсіну (10%). RUE у 2006-2008 роках була монопольним постачальником природного газу в Україні.

«Нафтогаз України» об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом територією країни.

Дивитись коментарі (2)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG