Доступність посилання

ТОП новини

Янукович: Україна може вступити до Митного союзу з Росією


Президент України Віктор Янукович заявляє про можливість вступу України до Митного союзу Росії, Білорусі й Казахстану. Про це він заявив сьогодні у державній резиденції президента Росії Горки за наслідками проведення IV засідання українсько-російської міждержавної комісії.

«Коли мені ставлять, наприклад, питання, чи зможе Україна вступити до Митного союзу Росії, Білорусі і Казахстану, – це можливо. Але у нас є процедури, які ми маємо пройти в Україні, наприклад, (внести) зміни до Конституції, які можливі, і їх можна вирішити як в парламенті, так і, наприклад, на всеукраїнському референдумі», – сказав Президент України.

З 1 січня цього року в рамках Євразійського економічного співтовариства (ЄврАзЕС) діє Митний союз Росії, Білорусі і Казахстану. 6 липня 2010 року набрав чинності Митний кодекс Митного союзу.

Раніше в Євросоюзі не раз заявляли, що можлива участь України в подібних об’єднаннях із іншими державами була б несумісна з ідеєю створення зони вільної торгівлі між Україною і ЄС. Угода про створення такої зони, переговори про яку тривають, має бути частиною ширшої угоди про асоціацію, яку Україна прагне укласти з ЄС на шляху до свого вступу до Євросоюзу.

Учора канцлер Німеччини Анґела Меркель, коментуючи ідею прем’єр-міністра Росії Володимира Путіна створити зону вільної торгівлі між Росією й ЄС, заявила, що найбільшою перешкодою для втілення такої ідеї є нещодавні угоди Росії з Казахстаном і Білоруссю про створення Єдиного економічного простору.
XS
SM
MD
LG