Доступність посилання

ТОП новини

Щонайменше 5 тисяч осіб взяли участь у жалобних заходах у Києві


У Києві щонайменше 5 тисяч осіб взяли участь в акціях з ушанування пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років. Представники патріотичних політичних партій і громадських організацій, молодіжних рухів, Конгресу національних громад пройшли ходою від Арсенальної площі до Національного меморіалу Голодомору, де провели панахиду очільники різних релігійних конфесій (УПЦ КП, УАПЦ, Греко-Католицької, Римо-Католицької Церков, Вірменської Апостольської Церкви та протестантських церков України). Люди, які зібралися біля Меморіалу, принесли не лише свічки, а й колоски та яблука, що їх було покладено до підніжжя пам’ятника «Дітям Голодомору».

Екс-Президенти України Віктор Ющенко та Леонід Кравчук, співкоординатор Громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодоморів академік Ігор Юхновський, свідок Великого Голоду Володимир Ткачук закликали присутніх не забувати страшних сторінок історії держави й ініціювати судовий процес проти сталінізму та тоталітаризму. Вони закликали чинну владу «набратися мужності» і визнати Голодомор геноцидом українського народу, і не іти проти власного народу у справі трактування фактів національної історії.

Після цього, о 16-й годині, присутні біля Національного меморіалу запалили свічки. Свічі пам’яті також запалені біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору на Михайлівській площі у Києві. Великий хрест зі свічок викладений на майдані Незалежності, біля наметового містечка («Міста Волі»), який організували учасники акцій протесту проти економічної політики чинної влади. Учасники акцій непокори – підприємці з Харкова і Полтави – передали присутнім на Майдані народним депутатам України аудіосвідчення свідків Голодомору зі Слобожанщини.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG