Доступність посилання

ТОП новини

КСУ визнав неконституцiйними низку положень держбюджету


Конституційний Суд визнав неконституційними низку положень державного бюджету на 2010 рік. Відповідне рішення оголосив головуючий на засіданні суду Анатолій Головін.

Зокрема, КСУ визнав неконституційними положення статей 14, 24, 64 закону «Про держбюджет на 2010 рік», а також пункти 7-13 розділу 7 «Заключні положення».

Стаття 14 закону передбачає, що під час здійснення державних позик і надання державних гарантій міністр фінансів за дорученням Кабінету Міністрів має право приймати зобов’язання від імені України, пов’язані зі здійсненням таких позик.

Стаття 24 передбачає внесення змін до частини 2 статті 21 закону «Про приватизацію держмайна», що дає змогу в процесі приватизації державного майна оплату його вартості у вільно конвертованій іноземній валюті.

Стаття 64 закону встановлює, що до членів сім’ї пільговика при наданні пільг належать дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства 1 і 2 групи або інвалідами 1 групи; особи, які проживають разом з інвалідами війни 1 групи й доглядають за ними за умови, що інвалід війни не перебуває в шлюбі; непрацездатні батьки; особи, які перебувають під опікою і піклуванням громадян, що мають право на пільги, і якщо вони живуть разом.

Пункти 7-13 заключних положень закону про держбюджет-2010 припиняють дію в 2010 році закону «Про рентні платежі за нафту, природний газ і газовий конденсат» і окремих положень Кодексу про надра, законів «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами й державними цільовими фондами» і «Про нафту й газ».

Відповідно до рішення КСУ, всі визнані неконституційними положення закону про держбюджет-2010 втрачають чинність із дня ухвалення цього рішення.

У червні 54 депутати Верховної Ради направили до КСУ подання про відповідність Конституції окремих положень держбюджету-2010.
XS
SM
MD
LG