Доступність посилання

ТОП новини

Третина іноземних компаній в Україні згорнула діяльність


Донецьк – Третина іноземних компаній в Україні згорнули діяльність впродовж останніх двох кризових років. Стільки ж компаній розмірковують, чи варто їм залишатися в Україні. Як вийти із ситуації, міркували експерти міжнародного інвестиційного форуму «Відкритий Донбас», який наразі проходить у Донецьку.

У Донецькій торговельно-промисловій палаті проходить шостий міжнародний інвестиційний форум «Відкритий Донбас». Інвестиційний інтерес до Донецької області виявили компанії 22 країн світу.

Менеджер однієї з французьких фірм Жан Бах провів у Донецьку декілька років, розвиваючи бізнес, але так і не побачив чітких правил гри між підприємництвом і державою. Попри заяви політиків про стабільність, за останній час у Донецьку мало що змінилось у позитивний бік, говорить Жан Бах: «Непередбачуваність, непрозорість – все це гальмує роботу. Нам потрібні чіткі правила гри – тоді можна буде розвиватись».

Підприємство Жана Баха – одне із низки фірм, що зайняли позицію очікування і не поспішають далі інвестувати в українську економіку.

Екологія і енергозбереження непопулярні – Макогон

За словами директора Інституту стратегічних досліджень Юрія Макогона, найбільшою проблемою є те, що інвестори не знають, чого очікувати від нової влади.

«У нас є дані дослідження іноземних партнерів, які мають тут бізнес, інвестиції. Біля 30 % заморозили бізнес, 30 % вирішують, що їм робити далі, а інші дивляться збоку і не ухвалюють рішень. І тут виникає момент інерційності – та влада підвела, а чого очікувати від цієї влади – поки ніхто не знає», – говорить Юрій Макогон.

Між тим, у Європейській бізнес-асоціації помітили легке пожвавлення інвестиційної активності. Експерти кажуть, що наразі іноземці інвестують в цінні папери енергетичних підприємств Донеччини, які останнім часом зменшили свою прибутковість. Це свідчить про стабільні очікування інвесторів, каже заступник голови правління Європейської бізнес-асоціації Олексій Морщагін. Утім, як стверджує Юрій Макогон, більшість ключових для Донецька напрямків, таких як енергозбереження та екологія, досі залишаються вкрай непопулярними.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG