Доступність посилання

ТОП новини

Празький суд не відпустив під заставу екс-міністра Данилишина


Празький міський суд відмовився випустити під заставу колишнього міністра економіки України Богдана Данилишина, повідомила в п'ятницю прес-служба суду.

Суд відмовив Данилишину у звільненні під заставу ще в середині листопада, але повідомити про це раніше не мав права.

Богдан Данилишин пропонував як заставу 10 тисяч євро, зазначено в повідомленні.

Богдана Данилишина обвинувачують в Україні за ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу. Очолюючи Міністерство економіки України, він відповідав за координацію державних закупівель. За твердженням слідства, використовуючи свій службовий статус і порушуючи передбачені законодавством вимоги, Данилишин допомагав товариствам із обмеженою відповідальністю здійснювати закупівлі. Унаслідок його дії завдали збитків державі на суму 13,9 мільйона гривень.

У серпні 2010 року Богдана Данилишина оголосили у внутрішньодержавний, міждержавний і міжнародний розшук. 19 жовтня його затримали на території Чехії.

29 листопада 2010 року під час візиту до України перший віце-прем'єр, міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберґ не виключив, що чеська сторона розглядає питання надання політичного притулку Богданові Данилишину.

«Що стосується політичного притулку – можливо про це було подано клопотання, це питання можливо наразі вирішується», – сказав глава МЗС Чехії.

За словами Шварценберґа, питання надання політичного притулку і питання екстрадиції Данилишина до України – це два різні процеси, які відбуваються незалежно один від одного.
XS
SM
MD
LG