Доступність посилання

ТОП новини

На ЗНО наступного року будуть інновації – Лікарчук


На зовнішньому незалежному оцінюванні в 2011 році будуть деякі інновації, повідомив директор Українського центру оцінювання освіти Ігор Лікарчук.

Зокрема, за його словами, заплановано удосконалити процедуру реєстрації охочих узяти участь у зовнішньому оцінюванні.

Так, якщо в попередні роки учасники ЗНО для реєстрації змушені були відвідувати пункту реєстрації, то в 2011 році кожен охочий зможе зареєструватися, не звертаючись до пункту реєстрації.

За словами Лікарчука, абітурієнт зможе це зробити, скачавши з сайту українського незалежного центру пакет необхідних документів, заповнити їх і відправити поштою до регіонального центру. При цьому, він може здійснювати таку операцію необмежену кількість разів.

Якщо ж абітурієнт не може або не хоче реєструватися таким чином, то у нього залишається можливість заповнити документи безпосередньо в пунктах реєстрації.

Крім того, як заявив Лікарчук, внесені зміни до специфікації тестів з окремих предметів. Зокрема, у тестах з історії України, біології та географії вперше використовуватимуть завдання, які передбачають коротку відповідь серед багатьох варіантів.

На прохання абітурієнтів буде збільшено до 150 хвилин час на тестування з історії України та географії.

У тестах з іноземних мов кількість завдань зменшено з 51 до 46.

Лікарчук наголосив, що український центр оцінювання якості не рекомендує використовувати будь-які посібники, які продаються на ринках і в торгових закладах.

«Найкращим джерелом для підготовки до зовнішнього оцінювання є шкільний підручник», – наголосив він.

Міністерство освіти й науки зберегло кількість предметів зовнішнього незалежного тестування в 2011 році – 8 предметів. «Під час зовнішнього оцінювання абітурієнти писатимуть тести з української мови й літератури, математики, історії України, фізики, хімії, географії, біології та іноземних мов», – повідомив Лікарчук.

При цьому, за його словами, вперше до списку іноземних мов додали російську мову. «Російську можуть здавати ті, хто вступає на російську філологію, припустимо», – сказав він.

Зовнішнє тестування в 2011 році відбудеться з 2 до 24 червня, а його результати оголосять до 5 липня, до того самого часу запланований розгляд всіх апеляцій учасників тестування.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG