Доступність посилання

ТОП новини

Польський експерт: українська влада підіграє Китаю


Відсутність посла України в Норвегії на церемонії вручення китайському дисиденту Лю Сяобо Нобелівської премії миру не вплине на імідж держави у світі.

Таку думку кореспонденту у Польщі висловив аналітик Інституту міжнародних відносин Варшавського університету Анджей Шептицький.

«Я б особливо не переоцінював цю подію», – сказав він.

Експерт зауважив, що багато держав намагаються підтримувати добрі відносини з Китаєм, заплющуючи очі на порушення прав людини у цій державі.

На його думку, українська влада також вирішили підіграти Китаю, щоб покращити відносини між країнами, що створить можливість у майбутньому для тіснішого економічного співробітництва.

Сьогодні іноземні ЗМІ написали, що Нобелівський комітет Норвегії оприлюднив інформацію, згідно з якою Китайська Народна Республіка і ще 18 країн, серед яких Україна, відмовилися відвідати церемонію вручення Нобелівської премії миру на знак протесту проти нагородження премією китайського дисидента Лю Сяобо.

Пізніше заступник глави Адміністрації Президента України Ганна Герман повідомила, що в день вручення Нобелівської премії миру, яке відбудеться в п`ятницю, 10 грудня, уповноважений офіційний представник України перебуватиме в Києві на плановій службовій нараді, а тому не зможе взяти участь у церемонії.

У МЗС підтвердили, що український посол у Норвегії не зможе 10 грудня бути присутнім на церемонії вручення Нобелівської премії миру, оскільки в цей час братиме участь у нараді послів у Києві.

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що не бачить політики у відсутності посла України в Норвегії на церемонії вручення Нобелівської премії миру.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG