Доступність посилання

ТОП новини

СНД нагадує такий собі обком партії – Наливайченко


Голова політради «Нашої України» Валентин Наливайченко вважає, що СНД на сьогодні є неефективною бюрократичною структурою.

Про це він наголосив у програмі «Велика політика» на «Інтері».

«Це нагадує такий собі обком партії, який років десять тому забули, в якому сидять літні люди і не знають чим себе зайняти», – сказав Наливайченко.

Водночас, він зауважив, що варто віддати належне першому Президентові України і визнати, що свого часу «це дійсно був механізм з тим, щоб розійшлися незалежні держави, а господарчий комплекс, який тоді існував, працював в інтересах людей, щоб не зупинилися механізми життєпостачання і транспорт».

«Але зараз для України слід раз і назавжди визнати: міфи про те, що відтвориться СРСР, або СНД зможе існувати як Європейський Союз, не справджуються», – наголосив голова політради «Нашої України».

Другий міф, за його словами, – про те, що нібито багато українців підтримують СНД.

«Важливо запитати у себе самих: що додала для українського ринку, для українських виробників, великих підприємств ця структура? Чи заіснував ринок на основі СНД? Зони вільної торгівлі де-факто досі немає», – сказав Наливайченко.

Він зауважив, що головне у подібних структурах – це спільні союзні території для збуту продукції.

Наливайченко нагадав, що ЄС свого часу починався з союзу вугілля та сталі. Натомість, між Україною і Росією зараз не функціонує навіть енергетичний союз, що пропонувався з 1999 року.

«Енергетичний ринок означає доступ до родовищ, доступ до транзиту, єдину політику й тарифи. Натомість, зараз Російська Федерація виставляю ціну на енергоносії, що вигідна виключно Росії», – підкреслив голова політради «Нашої України».

Днями Президент Віктор Янукович заявив що Україна планує розширити свою участь у СНД не тільки в економічній, а й в гуманітарній сферах.

Зокрема, вивчається можливість зняття застережень до угоди про гуманітарну співпрацю, а також приєднання до діяльності Ради з гуманітарної співпраці і Міжнародного фонду гуманітарної співпраці СНД.

«Формально цей процес має закінчитися в 2011 році», – наголосив Президент України.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG