Доступність посилання

ТОП новини

Чорнобильську зону хочуть відкрити для туристичних екскурсій


Міністерство з питань надзвичайних ситуацій України планує з січня 2011 року організовувати систематичне відвідування туристами Чорнобильської зони.

«Ми серйозно провели в МНС цю роботу, і 21 грудня відповідні служби міністерства за дорученням міністра проведуть прес-конференцію, де відзвітують про цю роботу, яку ми провели для того, щоб у січні місяці ці відвідування зробити систематичними і системними», – повідомив у неділю глава відомства Віктор Балога під час відвідування Чорнобильської зони разом із адміністратором програми розвитку ООН Гелен Кларк.

Балога запевнив, що «в Чорнобильську зону необхідно відкрити двері, щоб люди бачили ситуацію».

У свою чергу Гелен Кларк, відповідаючи на запитання про доцільність відвідин туристами цієї зони, зауважила: «Насамперед, тут у Чорнобилі можна розповісти про важливу історію». Вона наголосила, що люди повинні знати про важливість ядерної безпеки, про життя сміливих людей, які займалися ліквідацією наслідків Чорнобильської аварії, про жителів Чорнобильської зони, які назавжди залишили цю територію.

«Навіть якщо це дуже сумні історії, така зацікавленість може сформувати певний економічний потенціал», – сказала представник ООН.
XS
SM
MD
LG