Доступність посилання

ТОП новини

ООН обіцяє підтримувати будівництво на об'єкті «Укриття» в Чорнобилі


Організація Об’єднаних Націй і надалі підтримуватиме будівництво на об'єкті «Укриття» в Чорнобильській зоні, заявила адміністратор Програми розвитку ООН Гелен Кларк.

«Ви маєте бути впевнені, що Програма розвитку ООН буде з усіх сил підтримувати цей проект», – сказала вона під час відвідування Чорнобильської зони в неділю разом із міністром з питань надзвичайних ситуацій України Віктором Балогою.

Кларк зазначила, що зростання вартості будівництва цього об'єкта свідчить, що з української сторони є наміри та зобов'язання зробити все правильно та якісно.

Вона додала, що вся міжнародна спільнота зацікавлена в тому, щоб цей проект було успішно реалізовано.

У свою чергу глава МНС України наголосив, що це проблема не лише України, а й усього міжнародного співтовариства. За його словами, в квітні наступного року планується проведення міжнародної конференції, на якій обговорюватимуть і питання фінансування проектів у Чорнобильській зоні.

Після вибуху в 1986 році Чорнобильську АЕС остаточно було закрито 15 грудня 2000 року. Однак саркофаг, зведений після аварії над четвертим енергоблоком, поступово руйнується. Україна працює над спорудженням нового безпечного конфайнменту на об'єкті «Укриття».

Основними функціями конфайнменту є забезпечення протягом 100 років захисту персоналу станції, населення і зовнішнього середовища від впливу джерел іонізуючого випромінювання.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG