Доступність посилання

ТОП новини

«Євросоюз на боці Ходорковського» – голова Європарламенту


Михайло Ходорковський

Брюссель – Напередодні оголошення вироку у справі Михайла Ходорковського голова Європарламенту Єжи Бузек висловив йому свою підтримку та солідарність. «Задекларована президентом Медведєвим модернізація Росії не матиме успіху без залучення громадянського суспільства, верховенства закону й незалежності російської правової системи», – заявив він. Мати ув’язненого російського бізнесмена, що став символом безправ’я у Росії, у вівторок побувала у Європейському парламенті.

Колишньому голові нафтової компанії «Юкос» Михайлові Ходорковському та іншому звинуваченому у цій же справі Платонові Лебедєву російські прокурори хочуть продовжити термін ув’язнення до 14 років. Тим часом, і підсудні, і російські правозахисники, і міжнародні правозахисні організації вважають «Справу Юкоса» політично мотивованою. На останньому судовому засіданні Михайло Ходорковський виступив із прямими звинуваченнями російської влади, назвавши державу «хворою», «бо у ній довіряють лише бюрократам і спецслужбам».

Привласнення та незаконний продаж сотень мільйонів тонн нафти – такими є офіційні обвинувачення Ходорковського та Лебедєва, які вже відбули більше семи років у в’язниці.

Справа Ходорковського – «символ проблем судочинства Росії»


Голова Європейського парламенту Єжи Бузек у вівторок, напередодні оголошення вердикту, зустрівся у Страсбурзі з матір’ю Михайла Ходорковського.

«Прошу, прийміть нашу солідарність з Вами у цю важку годину, коли Ваш син очікує завтрашнього вироку. Європейський Союз перебуває на боці Вашого сина, тож всього Вам найкращого», – заявив голова представницької установи Євросоюзу, звертаючись до Марини Ходорковської.

Єжи Бузек також висловив надію, що завтра буде продемонстрований реальний суд над Михайлом Ходорковським. «Його справа, – каже він, – стала символом основних проблем із повагою до принципів верховенства права, правового нігілізму та прав людини у сьогоднішній Росії».

Щойно група західних політиків та громадських діячів закликала президента Медведєва «припинити переслідування» Михайла Ходорковського. Ініціаторами письмового звернення до лідера Росії стали колишні британські міністри закордонних справ Малколм Ріфкінд та Девід Мілібенд, а також екс-голова зовнішньополітичного відомства Франції Бернар Кушнер. Автори листа заявляють, що «справа Юкоса» похитнула довіру до російської системи судочинства».

Кремлівська операція


Так само і для російських політиків-лібералів та міжнародних правозахисників суд над Ходорковським і Лебедєвим – це не що інше, як спланована Кремлем операція для отримання контролю над нафтовими активами. З іншого боку, російська влада таким чином позбулася надто незалежного та амбіційного бізнесмена, кажуть європейські експерти.

Компанія «Юкос», що була лідером нафтового сектору Росії, була розформована непрозорими процедурами та обставинами на користь державних підприємств чи бізнес-кіл, наближених до Кремля.

16 грудня Європарламент має ухвалити річний звіт із прав людини, де ітиметься, зокрема, і про ситуацію із судочинством та верховенством права в Росії.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG