Доступність посилання

ТОП новини

Доповідач ПАРЄ: влада Косова має пролити світло на скоєні АВК злочини


Необхідно, щоб влада Косова пролила світло на скоєні бойовиками Армії Визвольної Косова (АВК) злочини. Таку думку висловив сьогодні доповідач Комісії з юридичних питань Парламентської асамблеї Ради Європи Дік Марті. Йдеться про інформацію щодо торгівлі людськими органами, яка велася в Косові після закінчення війни більше десяти років тому.

Комісія Ради на чолі з Діком Марті за підсумками проведеного розслідування стверджує, що деякі сербські полонені, захоплені Армією Визволення Косова, були вбиті, після чого органи цих людей продавали для використання в медичних цілях. Є відомості про причетність до цієї торгівлі нинішнього прем’єр-міністра Косова Хашіма Тачі.

«Майбутнє Косова не може бути позитивним, якщо правда не буде розкрита», – наголосив Марті. Він нагадав, що бойовики АВК «знищували не тільки сербів, але також і косоварів».

Комітет Ради Європи з юридичних питань, якому Марті представив свою доповідь, проголосував сьогодні за всебічне розслідування цієї інформації.

Керівництво Косова відкидає звинувачення як спробу дискредитувати його.

Дік Марті наголосив, що публікація доповіді була затримана умисно, щоб не вплинути на проведення дострокових виборів в Косові, які відбулися минулими вихідними.
XS
SM
MD
LG