Доступність посилання

ТОП новини

Українці Рима почувають себе незахищеними – опитування


Більшість українців, які живуть в Римі, відчувають себе незахищеними закордоном з боку рідної держави. Переважна частина мігрантів мріє остаточно повернутися на батьківщину, але не може вказати конкретної дати повернення. Це випливає із соціологічного дослідження, яке здійснило Християнське товариство українців Італії, опитавши 150 осіб. Підсумки опитування оприлюднила у четвер організація Карітас/Міґрантес.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода із Рима, за результатами опитування понад 80 відсотків респондентів мають тимчасовий чи постійний дозвіл на проживання в Італії. Майже 70 відсотків живуть у помешканні працедавця. Решта орендують квартири, кімнати або ліжкомісце. Близько 90 відсотків римськиих українців задіяні у сфері домашнього обслуговування, невелике число працює на будівництві чи у закладах громадського харчування.

Майже половина опитаних громадян щомісяця заробляє від 700 до 1.000 євро, 40 відсотків мають менше 700 євро. Тільки 6,7 відсотків заявили, що отримують зарплату за середніми італійськими мірками, понад 1.200 євро. Приблизно половина українських мігрантів задоволена своїми прибутками.
Половина респондентів каже, що на робочому місці довелося пережити фізичні і психологічні труднощі.

Інша проблема, на яку жаліються іммігранти, це затяжна бюрократична тяганина у державних установах . Найбільш проблематичними у цьому плані, на думку українців, є поліцейські відділки, де видають дозвіл на проживання, українське консульство і міські муніципалітети.

За даними Карітас/Міґрантес, у Римі та його околицях мешкає близько 13 тисяч громадян України. На Апеннінах офіційно проживає понад 170 тисяч українців, однак експерти кажуть, що їх близько півмільйона.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG