Доступність посилання

ТОП новини

Парламент слухає звіт про міжнародний аудит роботи уряду Тимошенко


Верховна Рада України почала заслуховувати інформацію про міжнародний аудит діяльності уряду Юлії Тимошенко. З відповідною доповіддю з трибуни парламенту виступив міністр фінансів України Федір Ярошенко.

Він заявив, що головним висновком міжнародного аудиту діяльності попереднього уряду є неефективне та безсистемне витрачання коштів.

Ярошенко наголосив, що нинішній уряд має намір забезпечити відшкодування завданих державі збитків. «Діючи в такій спосіб, нинішній уряд, безумовно, зміцнить довіру до нашої держави як до надійного партнера, який дотримується всіх норм та забезпечує неухильне виконання національного законодавства», – сказав міністр.

За словами Ярошенка, для проведення аудиту були запрошені іноземні фахівці, що «диктувалося не тільки тим, що це дійсно фахівці світового рівня в цій сфері», а й необхідністю в об’єктивному підході.

«Викриті ними порушення та схеми приховування, незаконного використання бюджетних коштів становлять три мільярди гривень. Запрошення фахівців такого рівня виправдане з економічної точки зору», – сказав урядовець.

7 грудня Ярошенко заявив про виявлення міжнародними аудиторами фінансових порушень у діяльності Кабміну Тимошенко в період 2008-2009 років на три мільярди гривень. Відповідний аудиторський звіт направили у Генеральну прокуратуру й Верховну Раду. Для проведення аудиту Кабмін залучив американську юридичну фірму Trout Cacheris.

Цього тижня Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу проти лідера партії «Батьківщина», колишнього прем’єра Тимошенко за «перевищення влади, що призвело до тяжких наслідків» за підозрою в нецільовому використанні коштів від продажу квот на викиди парникових газів у рамках Кіотського протоколу.
XS
SM
MD
LG