Доступність посилання

ТОП новини

Посол: заява Путіна про перемогу у війні не відображає настроїв суспільства


Заява прем’єра Росії Володимира Путіна про те, що його країна перемогла б у Другій світовій війні і самотужки, «не віддзеркалює реальних настроїв у російському суспільстві». Про це в ефірі Радіо Свобода заявив посол України в Росії Володимир Єльченко.

«Я абсолютно впевнений, що такий підхід і таку заяву не розділять і з нею не погодяться мільйони людей, які живуть в Російській Федерації… За ті чотири місяці, які я працюю в Москві, я взяв участь у майже двох десятках заходів, які були присвячені або святкуванню 65-ої річниці перемоги чи іншим аспектам. І на всіх цих заходах в першу чергу лунало те, що це була спільна перемога всіх народів, які на той час проживали в Радянському Союзі. Не кажучи вже про такі речі, як: а хто створив танк Т-34, хто командував найбільшими фронтами. І головне питання, яке б я поставив ідеологам таких підходів: а на чиїй території відбувалася війна? Це ж фактично була Україна. Звісно, і деякі райони тодішньої території Росії були охоплені, але вся Україна була суцільним фронтом. Гинули люди і більше всього загинуло мирних жителів саме на території України», – сказав посол.

Вчора під час спілкування з росіянами у прямому ефірі прем’єр Володимир Путін заявив, що його країна перемогла б у Другій світовій війні і самотужки. «Я дозволю з вами не погодитися, коли ви зараз сказали, що якби ми були розділені, ми не перемогли б у війні. Ми все одного перемогли б, тому що ми країна переможців», – заявив Володимир Путін під оплески.

Посилаючись на статистику часів Другої світової війни, російський лідер зауважив, що «найбільші втрати зазнала саме Російська Федерація – понад 70 відсотків».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG