Доступність посилання

ТОП новини

Син Генпрокурора: я не міг брати участі в парламентській бійці


Народний депутат від Партії регіонів Артем Пшонка закликає журналістів керуватися в своїй професійній діяльності принципами журналістської етики і перевіряти інформацію перед її розміщенням в ЗМІ.

Про це він заявив, коментуючи появу публікацій про те, що він причетний до інциденту у четвер увечері в парламенті.

«На жаль, ряд ЗМІ розмістили інформацію про те, що нібито я брав участь в сутичці в парламенті у четвер увечері. Це є абсолютною вигадкою», – сказав парламентарій.

«Мене обурює відверта брехня, до якої вдаються опоненти. Я не міг брати участі в бійці, що відбувалася в пленарному залі, тому що в цей час знаходився в іншому місці. У Верховній Раді ведеться постійне відеоспостереження і є можливість провести аналіз відеозаписів і переконатися в тому, що я не брав участь у даній ситуації. У зв`язку з цим у мене викликає подив факт: навіщо опонентам займатися перекручуванням фактів?» – цитує Пшонку прес-служба Партії регіонів.

Четверо депутатів Верховної Ради від фракції «БЮТ-«Батьківщина» просять Генеральну прокуратуру порушити кримінальні справи проти депутатів від фракції Партії регіонів, які завдали їм тілесних ушкоджень під час бійки у Верховній Раді 16 грудня. Про це заявив депутат Сергій Міщенко.

За його словами, депутати Євген Суслов, Юрій Гнаткевич, Михайло Волинець і Василь Кравчук, які зараз перебувають у лікарні, доручили йому від їх імені звернутися в Генпрокуратуру.

Крім цього, заявив бютівець, Володимир Бондаренко вже звернувся із заявою в Генпрокуратуру, а Микола Петрук подасть її пізніше.

«Лікарі не рекомендують депутатам пересуватися, і тому вони вповноважили мене подати заяви на порушення кримінальних справ стосовно осіб, що вчинили у відношенні їх протиправні злочинні дії», – сказав Міщенко.

Бютівець заявив, що депутати у своїх заявах зазначили конкретних осіб і статті Кримінального кодексу, за якими вони просять порушити кримінальні справи.

Депутати від БЮТ просять притягти до відповідальності таких депутатів від Партії регіонів: Петра Цюрка, Дмитра Саламатіна, Вадима Столара, Олега Царьова, Анатолія Горбатюка, Олександра Пеклушенка та Олександра Волкова.

«Деяких осіб, що брали участь у застосуванні сили, доведеться ще встановлювати», – додав Міщенко. За його словами, до депутатів від ПР просять застосувати покарання за різними статтями Кримінального кодексу, які передбачають, зокрема, і довічне ув’язнення.

Також Міщенко зауважив, що відповідно до законодавства, Генпрокуратура має 10 днів на розгляд відповідних заяв.

Внаслідок бійки в парламенті в четвер постраждали шестеро бютівців, п’ятеро з них потрапили до лікарні.

Регіонали заявили, що БЮТ сам спровокував бійку.
XS
SM
MD
LG