Доступність посилання

ТОП новини

ЄС засуджує застосування сили проти учасників мітингів у Білорусі


Верховний представник Євросоюзу з закордонних справ і політики безпеки Катрін Аштон засуджує застосування сили проти учасників мітингів у Білорусі після президентських виборів. Про це йдеться в заяві прес-секретаря Аштон.

«Верховний представник Катрін Аштон засуджує застосування сили після вчорашніх президентських виборів у Білорусі, зокрема, побиття і затримання ряду опозиційних лідерів, включаючи кандидатів у президенти. Вона закликала владу негайно звільнити затриманих», – наголошується в заяві.

Аштон також висловила жаль з приводу того, що вчорашні події в Білорусі не засвідчили «відносного прогресу», який Євросоюз відзначав перед виборами.

Як заявив прес-секретар, верховний представник ЄС також узяла до уваги попередні результати виборів і чекає на оприлюднення попередньої доповіді місії ОБСЄ з оцінкою демократичності виборів.

Вчора влада розігнала акцію протесту білоруської опозиції, були затримані більш як 600 людей, серед них сім опозиційних кандидатів у президенти. Крім того, були затримані 18 журналістів.

За даними ЦВК Білорусі, чинний президент Олександр Лукашенко лідирує на виборах глави держави, набравши близько 80% голосів. Опозиція заявила про фальсифікації під час голосування.
XS
SM
MD
LG