Доступність посилання

ТОП новини

Шевчук: у Білорусі європейська дипломатія отримала черговий ляп


У Білорусі європейська дипломатія отримала черговий ляп, а Росія опинилася у виграшному становищі, заявив в ефірі Радіо Свобода народний депутат від БЮТ, член Постійної делегації у Парламентській асамблеї ОБСЄ Сергій Шевчук.

«Якщо відкинути емоції і абстрагуватися від побиття журналістів, демонстрантів і просто проаналізувати, які результати, то ми бачимо, що в цьому плані виграла тільки Російська Федерація. По-перше, Білорусь пішла в Єдиний економічний простір за два тижні до виборів президента. По-друге, Білорусь погодилася головувати в так званому Ташкентському оборонному союзі, чого Мінськ колись не хотів робити. По-третє, Лукашенко нібито забув про особисті образи, напади на його персону і знову обіймається з лідерами РФ. Врешті Росія показала, що не лише в них у Москві, в Петербурзі, а от і в сусідній державі є таке явище, як придушення демонстрацій. Що це явище тепер характерне не тільки для сходу Європи, а й для інших держав», – заявив представник БЮТ.

Водночас, за словами депутата, він не бачить переваг, які б отримала європейська спільнота. «Як на мене, європейська дипломатія отримала черговий ляп у своїй діяльності. Там немає чіткої позиції. І ті сподівання, які були з боку європейських і парламентарів, і політиків, вони просто розвіялися. Росія зміцнює свої позиції в міжнародному плані і все більше утверджує себе як сторона, яка може господарювати на теренах колишнього Радянського Союзу», – сказав Шевчук.

За офіційними даними, на виборах президента в Білорусі переміг чинний глава держави. Водночас опозиція заявила про фальсифікації під час голосування. Правоохоронці розігнали опозиційну акцію протесту 19 грудня ввечері. Затримали кілька сотень людей, зокрема, журналістів і сімох кандидатів у президенти від опозиції.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG