Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську відкрили виставку старовинних хрестів


У Дніпропетровську відкрили виставку старовинних хрестів «Образ Хреста». Її представив Дніпропетровський національний історичний музей імені Дмитра Яворницького. В експозиції представлені роботи давніх майстрів з фондів історичного музею та приватних колекцій.

«У гостей виставки з’явиться можливість побачити на власні очі, як змінювався зі століттями головний символ християнства, яким бачать його сучасні майстри», – кажуть працівники музею.

На виставці також представлена частина колекції натільних хрестів і малої пластики VI – XX століть (близько 100 одиниць) колекціонера і археолога Віктора Векленка. Доповнюють експозицію роботи сучасного майстра іконної пластики, члена Національної спілки художників України Юрія Федорова.

Основним завданням виставки є об’єднання двох епох: давнини та сучасності. Дніпропетровська музейна колекція культових речей – одна з найбільших в Україні. Вона бере свій початок 1905 року. Саме тоді, отримавши від Синоду дозвіл на обстеження церков Катеринославської єпархії, академік Дмитро Яворницький виявив і врятував кілька сотень старовинних церковних книг, ікон, літургійного одягу та іншого церковного начиння.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG