Доступність посилання

ТОП новини

У Росії знову мітингували за свободу зібрань


У кількох містах Росії в п’ятницю відбулися акції на захист 31-ї статті Конституції Росії, яка гарантує свободу зібрань.

У Москві на традиційному місці таких акцій, Тріумфальній площі в центральній частині міста, на дозволений владою мітинг, організований правозахисниками, зібралися близько тисячі осіб. Організатори погодилися на прохання мерії обмежити кількість учасників до цього числа.

Вони вимагали звільнити колишніх співвласників російської нафтової компанії «ЮКОС» Михайла Ходорковського і Платона Лебедєва, засуджених у четвер до 14 років ув’язнення, виступали на захист Химкинського лісу під Москвою від будівництва крізь нього автомагістралі, на захист свободи слова і зібрань. Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, лунали й заклики про відставку російського уряду.

Одночасно поруч на тій самій площі мав відбутися й недозволений мітинг, який організовував опозиційний діяч Едуард Лимонов. Міліція відвернула цю акцію.

Правоохоронці затримали загалом близько 70 осіб. Серед них не тільки сам Лимонов і ще кількадесят його прихильників, а й учасники дозволеної демонстрації, зокрема, лідери опозиційного руху «Солідарність» Борис Нємцов та Ілля Яшин.

У Санкт-Петербурзі, де акція була несанкціонована, міліція затримала близько 60 її учасників.

У Єкатеринбурзі і в Ростові-на-Дону акції відбулися спокійно.

Російські опозиційні сили намагаються проводити 31 числа кожного місяця, в яких є 31 день, публічні акції в різних містах із вимогою дотримання 31-ї статті Конституції Росії, що встановлює право громадян країни «збиратися мирно, без зброї, проводити зібрання, мітинги і демонстрації, походи і пікетування». Раніше владні органи переважно забороняли ці опозиційні акції.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG